Dobrý den vážení a milí, jsme děvčata a kluci v důchodovém věku a někdy už hodně důchodovém a přesto jsme se rozhodli, že zůstaneme aktivními, jak nám to jen zdravíčko dovolí.  Je nás celkem 25 A protože jsme turistický oddíl, naší hlavní  činností jsou vycházky a výlety nejen po nejbližším okolí, ale po celé naší krásné vlasti. Podle předem stanoveného plánu vždy jeden z nás připraví tematicky zaměřený výlet s tím, že se o nás celý den stará, doprovází nás, ví, jak nám jedou spoje, kde se dobře najíme a co je v daných místech zajímavé. Pěších výletů se obvykle účastníme v počtu kolem deseti, až patnácti členů. Jedná se o období zhruba od dubna do září. Jinak se ale scházíme každou středu v naší klubovně v Družební ulici, kde plány na naše výlety také vznikají. V zimním období tu pořádáme spoustu zajímavých přednášek jak z oboru cestování, historie, tak zdravého životního stylu a jiných aktuálních témat. Vaříme si tu kafíčko, čaj a pečeme si navzájem domácí koláčky a buchty, a diskutujeme o aktuálním dění kolem nás,  o tom co nás čeká, ale také se dělíme o zajímavé zážitky z našeho mládí. Vděčným tématem jsou  i vnoučata a pravnoučata, která  hlídáme. Často se tu hodně nasmějeme. Někdy si při společných setkáních i zazpíváme, nebo zatančíme, máme rádi život se vším, co nám přináší, i když už nás občas bolí klouby nebo jinak zdravíčko potrápí. Každý z nás, ať je více či méně pohyblivý, je nedílnou součástí naší skvělé party a má nám ze sebe co předat. Mě osobně nejvíc zaujalo, jak krásně mě předloni přijali, se srdíčkem na dlani. Vtrhla jsem mezi ně jako velká voda a oni to ustáli, vzali mě takovou, jaká jsem. Což je mimochodem jejich úžasná vlastnost, berou se navzájem takoví, jací jsou, bez ohledu na nějaké mouchy, které má v tomto věku už snad každý. Nesmírně si vážím tohoto přijetí a chci být také taková. Mimochodem najdete mezi námi mnoho inspirativních osobností, nedovolím si však jmenovat ani jednoho z nás, neboť bych těm ostatním ublížila. Přijďte se k nám podívat, přijďte se něco naučit, přijďte něco hezkého prožít, přijďte i vy nás obohatit.                                                                                             S díky                    Danuše Málková