Bude nám chybět

Opustila nás významná osobnost našeho spolku

Nenadále nás tuto neděli 7. června 2020 ve svých nedožitých šestasedmdesáti letech paní Anna Ťoupalíková. Dlouholetá členka našeho Spolku, aktivní členka oddílu pěší turistiky. Osobně jsem se s ní seznámil v roce 1981, kdy s manželem přijeli v jeho typickém americkém Jeepu z druhé světové války, na vítání jara na srubu Račí klepeto u Ostrova.

Malínský křen 2019

Krátká zpráva o průběhu 38. ročníku pochodu „Za malínským křenem“.

Hydrometeorologické podmínky: Noc měsíčná, jasná, před úplňkem. Den jasno, lehce větrno, čistá modrá obloha, teploty nad 20° Celsia (projev oteplování planety).

Co byste o nás měli vědět

Dobrý den vážení a milí, jsme děvčata a kluci v důchodovém věku a někdy už hodně důchodovém a přesto jsme se rozhodli, že zůstaneme aktivními, jak nám to jen zdravíčko dovolí.  Je nás celkem 25 A protože jsme turistický oddíl, naší hlavní  činností jsou vycházky a výlety nejen po nejbližším okolí, ale po celé naší krásné vlasti. Podle předem stanoveného plánu vždy jeden z nás připraví tematicky zaměřený výlet s tím, že se o nás celý den stará, doprovází nás, ví, jak nám jedou spoje, kde se dobře najíme a co je v daných místech zajímavé.

Zahájení turistické sezóny.

s podtitulem ,,Sedlec a Malín".

Sraz před závodem Phillip Morris (u vchodu vedle kostela).

• vlastivědná vycházka pod vedením PhDr. Pavla Nováka na téma historie vzdálených předměstí Kutné Hory Sedlec a Malín

Na trase vycházky i v cíli občerstvení pro znavené poutníky prostřednictvím mobilního bufetu, který zajišťují členové cyklokroužku. V cíli bude kromě mobilního bufetu zajištěno také opékání vuřtů a soutěže pro děti. Lze se zúčastnit i jednotlivých částí programu. Každý účastník dostane pamětní list.

Subscribe to Pěší turistika