Havířský cykloorienťák

Na Kaňku se bude závodit! T.J. Turista - Cykloturistický oddíl Kutná Hora vás zve na amatérský závod smíšených dvojic Havířský cykloorienťák & pěší závod s úkoly pro rodiny s dětmi.

Jak závod probíhá?

Smutná zpráva

S bolestí v srdci oznamujeme, že dne 13. ledna 2021 zemřel ve věku nedožitých 80 let člen našeho odboru, nadšený turista, středoškolský učitel matematiky a fyziky na Gymnáziu v Čáslavi, pan Mgr. Ladislav Šach. Bude nám chybět, čest jeho památce.

Pozastavení činnosti

Velice se všem omlouváme, ale po dobu trvání nouzového stavu a vládních opatření žádné akce pro veřejnost pořádat nebudeme. V případě uvolňování opatření sledujte vývěsku v Masarykově ulici a tyto internetové stránky.

Díky za pochopení

Zrušení akcí pro veřejnost

Velice se všem omlouváme, ale vzhledem k epidemiologickým opatřením jsou akce pro veřejnost, včetně Štěpánské a Novoroční vycházky, po dobu trvání nouzového stavu ZRUŠENY. Přejeme všem krásné Vánoce a snad se budeme v příštím roce zase potkávat na společných akcích.

Zrušení pochodu "Za malínským křenem"

Odbor KČT Tělovýchovná jednota TURISTA Kutná Hora z.s. z důvodu nepříznivé epidemiologické situace a stále narůstajícího počtu pozitivních případů nákazy novým koronavirem je nucen zrušit letošní ročník turistického pochodu,  původně  plánovaného na 10.10.2020 „Za malínským křenem"

Tímto se velice omlouváme všem za tuto komplikaci a těšíme se, že v roce 2021 se na dalším ročníku tohoto pochodu opět všichni ve zdraví sejdeme v Kutné Hoře.

Jana Liberská

TJ TURISTA Kutná Hora

Bude nám chybět

Opustila nás významná osobnost našeho spolku

Nenadále nás tuto neděli 7. června 2020 ve svých nedožitých šestasedmdesáti letech paní Anna Ťoupalíková. Dlouholetá členka našeho Spolku, aktivní členka oddílu pěší turistiky. Osobně jsem se s ní seznámil v roce 1981, kdy s manželem přijeli v jeho typickém americkém Jeepu z druhé světové války, na vítání jara na srubu Račí klepeto u Ostrova.

Malínský křen 2019

Krátká zpráva o průběhu 38. ročníku pochodu „Za malínským křenem“.

Hydrometeorologické podmínky: Noc měsíčná, jasná, před úplňkem. Den jasno, lehce větrno, čistá modrá obloha, teploty nad 20° Celsia (projev oteplování planety).

Co byste o nás měli vědět

Dobrý den vážení a milí, jsme děvčata a kluci v důchodovém věku a někdy už hodně důchodovém a přesto jsme se rozhodli, že zůstaneme aktivními, jak nám to jen zdravíčko dovolí.  Je nás celkem 25 A protože jsme turistický oddíl, naší hlavní  činností jsou vycházky a výlety nejen po nejbližším okolí, ale po celé naší krásné vlasti. Podle předem stanoveného plánu vždy jeden z nás připraví tematicky zaměřený výlet s tím, že se o nás celý den stará, doprovází nás, ví, jak nám jedou spoje, kde se dobře najíme a co je v daných místech zajímavé.

Subscribe to Pěší turistika