Letošní letní tábor Turistického oddílu mládeže TJ Turista Kutná Hora proběhl v posledním červencovém a prvním srpnovém týdnu poblíž České Třebové.

Dvacet pět dětí a šest dospělých strávilo dva týdny v zapůjčeném stanovém táboře od místního spolku Skauta a Junáka.

           Celotáborová hra proběhla na téma televizního seriálu Akta X, tábor se proměnil na výcvikové středisko FBI, kde byli školeni agenti Mosadu, KGB a MI6 ( již na první pohled naprostá fikce). První týden byl věnován výcviku, druhý týden pak celotáborové hře, zahrnující pád letadla v blízkosti tábora, objev černé (ve skutečnosti oranžové) skříňky, invaze nedefinovatelné zelené hmoty apod. Nakonec všechno dobře dopadlo.

           V programu plánovaném nechyběly ani výlety do Lanškrouna a Litomyšle, jejího zámku a místního muzea kde si mohl oddílový virtuózní klavírista zahrát na skladatelském klavíru Bedřicha Smetany. Novinkou byly výtvarné dílny, při kterých se účastníci tábora seznámili se zajímavými technikami zpracování přírodních barviv a jejich využití při potisku látek.

           V programu neplánovaném byl osmačtyřicetihodinový déšť a v jeho důsledku zvýšená hladina potoka umožňující koupání jako na vodním tobogánu. Také jsme neplánovali invaze plchů v kuchyni.

           Poděkování patří všem vedoucím za obětavý přístup k zajištění běhu tábora, dětem, které se k sobě chovaly velmi vstřícně i rodičům, kteří nám děti na dva týdny zapůjčili, abychom se mohli všichni dokonale vyřádit.

Jana Liberská – hlavní vedoucí tábora