Krátká zpráva o průběhu 38. ročníku pochodu „Za malínským křenem“.

Hydrometeorologické podmínky: Noc měsíčná, jasná, před úplňkem. Den jasno, lehce větrno, čistá modrá obloha, teploty nad 20° Celsia (projev oteplování planety).

Účastníci: Dvounozí v počtu 602, čtyřnozí v počtu 18. Všichni dohromady ušli 6 844 km a při tom zkonzumovali 90 kg klobás, 60 kg chleba, 10 litrů hořčice, 25 litrů dršťkové polévky, 90 housek, 15 kg křenu, 19 plechů zákusků a vypili 3 litry rumu, litr becherovky, 200 litrů piva, 248 čajů, 499 kafí, 60 litrů kofoly, 40 litrů minerálky a 25 litrů domácího moštu. Čtyřnozí zkonzumovali pouze 18 kostí a pili vodu. 

Pořadatelé: Členové Odboru Klubu českých turistů TJ Turista Kutná Hora v množství 15. Manažerka pochodu mimo jiné před pochodem vymyslela trasy, uvařila 25 litrů dršťkové polévky, připravila diplomy, razítka a vše potřebné pro zahájení akce. Všichni při sobotní dvanáctihodinové směně napsali ručně jména na 620 diplomů, opekli 650 klobás, nastrouhali ručně 15 kg křenu, zajistili občerstvení pro účastníky u Bezhlavého Jána, střelbu ze vzduchovky pro děti, provoz bufetu, prodej cukrovinek apod. Za to jim patří poděkování. Díky jim mohlo šest stovek účastníků udělat něco pro své zdraví a spojit příjemné s užitečným.

Sponzoři: Velmi milé a vítané instituce. Pro letošek to byly: Česká unie sportu, Město Kutná Hora a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Zvláštní poděkování: Panu Dupalovi za nakopání 35 kg křenu – práce to úmorná a těžká. Panu Žohovi, mistru řeznickému, za namíchání směsi do vynikajících grilovacích klobás v počtu 700 ks, Aničce Ťoupalíkové za nezměrnou energii při pečení velkého množství plechů zákusků, členům cyklokroužku za pomoc při stavbě a bourání startu. V neposlední řadě i fotoreportérům kutnohorských médií, kteří zachytili a zprostředkovali atmosféru akce těm, kteří prohloupili a nepřišli.